Sport

Karim Benzema. Czy warto podążać za dziecięcym marzeniem?

Karim Benzema, reprezentant Francji oraz zawodnik Realu Madryt w tym roku zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika na świecie. Francuski piłkarz jest idealnym przykładem na to, że bezwarunkowa wiara w dziecięce marzenie może się urzeczywistnić. Warto odnotować, że został wybranym najlepszym piłkarzem globu w wieku 34 lat! 

Dziecięce marzenie!

Karim Benzema urodził się 19 grudnia 1987 r. we francuskim Lyonie. Wychował się w wielodzietnej rodzinie pochodzącej z Algierii a jego pierwszym klubem był AS Bers Villeurbanne, skąd w wieku 9 lat przeniósł się do Olympique Lyon. Benzema podkreślał w wielu wywiadach, że jako dziecko często marzył o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Był zdeterminowany aby urzeczywistnić swoje marzenie. Codziennie o tym myślał. Pracował cierpliwie na treningach mając w głowie tylko jeden cel, aby na jego barkach zawisła koszulka Real Madryt. Po czterech sezonach spędzonych w Lyonie w wieku 21 lat za 35 milionów euro został zawodnikiem Królewskich. W swoim debiucie w meczu towarzyskim przeciwko Shamrock Rovers wygranym przez Real Madryt 1:0 zdobył zwycięską bramkę i rozpoczął swój wieloletni marsz po Złotą Piłkę. W Realu Madryt jest obecnie legendą strzelając do tej pory łącznie we wszystkich rozgrywkach 329 goli!

Era Messiego i Ronaldo!

Koszulka Real Madryt na piersi nie była jedynym marzeniem Karima. Pomimo tego, że grał w erze być może dwóch najlepszych zawodników w historii piłki nożnej czyli Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, którzy sięgali po Złotą Piłkę na zmianę 10 lat z rzędu, nie porzucił myśli, że w końcu uda mu się sięgnąć po to wyróżnienie. Przez wszystkie te lata był jednym z kluczowych zawodników Realu, ale jednak zawsze pozostawał w cieniu Ronaldo. Cierpliwie czekał i robił swoje, pomimo tego, że po drodze był już kilka razy skreślany przez prasę i kibiców. Jego kariera przeplatana była błyskami geniuszu i kontrowersjami poza boiskiem, ale upór i konsekwencja w końcu się opłaciły. Po odejściu Cristiano, Benzema został kapitanem i głównym motorem napędowym Realu Madryt. W sezonie 2021/2022 strzelił 44 gole w 46 meczach, za co otrzymał wymarzoną Złotą Piłkę w wieku 34 lat! Podczas ceremonii wręczenia nagrody powiedział ” Jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Nie było łatwo tu dotrzeć, ale nigdy nie przestałem w to wierzyć. Jestem dumny z podróży, która doprowadziła mnie do tego punktu.” Karim Benzema może być inspiracją dla wszystkich, nieważne małych czy dużych, że w każdej dziedzinie życia upór, wiara w siebie i konsekwencja są kluczem do osiągnięcia celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.